گوشی شیائومی با سنسور دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی در سه ماهه آخر ۲۰۲۰ منتشر می شود

گوشی جدید شیائومی با دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی در سه ماهه آخر ۲۰۲۰ منتشر می شود

غول تولید چینی، شیائومی در صنعت گوشی های هوشمند فعالیت ها بسیار خوبی را انجام داده است. این شرکت رابطه خوبی با سامسونگ خصوصا در بخش دوربین دارد. به یاد دارید که قبلا هم شیائومی اولین شرکتی است که که از دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ استفاده کرده است.

هر دو این شرکت ها این سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی با همکاری هم توسعه داده اند. اکنون شیائومی و سامسونگ دوباره در حال کار بر روی سنسور دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی هستند. طبق گزارشات اخیر، شیائومی باز هم اولین شرکتی خواهد بود که از این سنسور در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ استفاده خواهد کرد.

گوشی شیائومی با سنسور دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی در سه ماهه آخر ۲۰۲۰ منتشر می شود

 

در سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی هم شیائومی اولین شرکتی بود که از آن استفاده کرده بود که این دستگاه شیائومی می نوت ۱۰ بود که شیائومی این سنسور را در آن قرار داده بود.

با این وجود هیچ اطلاعاتی در مورد دستگاه آینده شیائومی که اولین دستگاهی خواهد بود که از سنسور ۱۵۰ مگاپیکسلی استفاده می کند، وجود ندارد. بر اساس گزارش ها از، تحقیق و توسعه، سنسور دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی سامسونگ در راه است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در واقع این اخبار را با اعتماد جزئی می پذیریم تا زمانی که اطلاعات بیشتر به دست بیاوریم. اما اگر چه اطلاعات از این سنسور ۱۵۰ مگاپیکسلی کم است ولی با این حال بعضی از شایعات از اندازه ۱ اینچی این سنسور خبر می دهد. علاوه بر این، این سنسور از فناوری نانوسل استفاده می کند. بنابراین می توانند نه پیسکل را در یک یکی ترکیب کنند.

فقط شیائومی از سنسور ۱۵۰ مگاپیکسلی استفاده می کند و اوپو و ویوو از این سنسور استفاده نمی کنند

مزیت این قابلیت این است که به راحتی می تواند به جذب نور بالاتری برسد و در خروجی نهایی تعداد پیسکل ها در حدو ۱۶مگاپیکسل خواهد بود. علاوه براین ، فرستاده IceUniverse در ویبو ادعا می کند که سامسونگ در حال کار بر روی سنسور دوربین ۲۵۰ مگاپیکسلی است.

علاوه بر شیائومی، اوپوو و ویوو هم در صف استفاده از سنسور دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی قرار دارند. با این حال، این شرکت ها دستگاه جدید خود را با سنسور ۱۵۰ مگاپیکسلی در سه ماهه اول ۲۰۲۱ با پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸۷۵ عرضه می کنند.

به نظر می رسد سامسونگ با پیشرفت های متعدد در صنعت دوربین در حال دگرگون سازی این صنعت است. گزارش های اخیر ادعا می کنند که سامسونگ در حال برنامه ریزی برای سنسور ۶۰۰ مگاپیکسلی است که چشم انسان را پشت سر می گذارد.

چنین سنسور هاییی با وضوح بالا فقط در تلفن های هوشمند قابل استفاده نیست. سنسور های دوربین تقاضای فزایندی در قسمت هایی مانند، وسیله های نقله خودران، IoT و هواپیما های بدون سرنشین دارند.

سامسونگ در این فرض است ک روند پیشرفت حسگر های با وضوح بالا فراتر از سال ۲۰۲۰ هم ادامه خواهد یافت. تولید کننده کره ای قصد دارد در آینده سنسور های دوربین را ارائه دهد که جزئیات بیشتر را نسبت به چشم انسان را ثبت و ضبط می کنند. با این حال، مدیر عامل سامسونگ زمان مشخصی را برای این کار مشخص نکرده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع weibo

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر