گوشی مجهز به پردازنده دایمنسیتی ۲۰۰۰ : اولین گوشی با ۱ میلیون امتیاز انتوتو

مدیاتک در حال حاضر اولین پردازنده ۴ نانومتری موبایل جهان را به نمایش گذاشته است. شایعات حاکی از آن است که طراجی پردازنده چندین مشتری را به صف کرده است. ویوو در میان آن ها قرار دارد و یکی از گوشی های آن ممکن است تبدیل به اولین گوشی مجهز به پردازنده دایمنسیتی ۲۰۰۰ شود که در بنچمارک انتوتو بیش از ۱ میلیون امتیاز کسب کرده است.

این گوشی ویو V2184 از پردازنده MT6983 پشتیبانی می کند. شایعات به این پردازنده لقب دایمنسیتی ۲۰۰۰ را داده اند، این گوشی ویوو احتمالا یک مدل جدید از سری ایکس باشد. امتیاز ۱,۰۰۲,۲۲۰ توسط فاش کنندگان Ice Universe و Digital Chat Station گزارش شده است. لازم به ذکر است که خود انتوتو هنوز تایید نکرده است که این امتیاز قانونی است.

گوشی مجهز به پردازنده دایمنسیتی 2000

برای یادآوری، برترین گوشی اندرویدی رد مجیک ۶ با پردازنده اسنپدراگون ۸۸۸ است که توانسته ۸۵۸۷۳۴ امتیاز در بنچمارک انتوتو به دست آورد. پیش از این تنها آیپد پرو های مجهز به پردازنده M1 اپل موفق به عبور از مرز ۱ میلیون امتیاز در بنچمارک انتوتو شده اند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

ویدیو فاش شده وعده های مبهمی درباره عملکرد و عمر باتری این گوشی ارائه می دهد، اما اطلاعات غیر رسمی ادعا می کنند که مدیاتک یک سفارش پردازنده ۴ نانومتری را با TSMC تضمین کرده است. بر خلاف کوالکام و سامسونگ که هر دو از ریخته گری های ۴ نانومتری سامسونگ استفاده می کنند.

به گفته DCS، دایمنسیتی ۲۰۰۰ دارای هسته Cortex-X2 با فرکانس ۳ گیگاهرتز، سه هسته Cortex-A710 و چهار هسته A510 خواهد بود. گفته می شود که اگزینوس ۲۲۰۰ فرکانس ۳ گیگاهرتز را برای هسته کورتکس ایکس ۲ خود هدف قرار داده است و عکسی از یک گوشی مجهز به پردازنده اسنپدراگون ۸۹۸ که دارای همان هسته کورتکس ایکس ۲ است را نشان می دهد. این بدان معنی است که این دو پردازنده ممکن است از نظر پردازش با هم مساوی باشند اما از نظر گرافیکی متفاوت خواهند بود.

به هر حال، یک فاش کننده از بنچمارک قبلی نشان داد که یک گوشی ویوو مجهز به پردازنده اسنپدراگون ۸۹۸ وجود دارد.

کوالکام احتمالا پردازنده اسنپدراگون ۸۹۸ را در ۳۰ نوامبر رونمایی خواهد کرد، بنابراین مدیاتک چند هفته برای رونمایی دایمنسیتی ۲۰۰۰ فرصت دارد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر