گوشی های هواوی با پردازنده دیمنسیتی ۱۰۰۰ پلاس در آینده رونمایی می شوند

هواوی در کانون اختلافات متعددی قرار گرفته است که بر تجارت گوشی های هوشمند آن تاثیر می گذارد. از هم اکنون، این شرکت زیر برند آنر خود را به فروش رسانده است.

با این حال، ادعا می کند که این فروش تاثیر قابل توجهی بر هواوی نخواهد داشت. مشکل اصلی هواوی در حال حاضر “پردازنده” است. آخرین تحریم ایالات متحده باعث می شود شرکت با TSMC تجارت نکند. با اعمال این تحریم، TSMC نمی تواند جدیدترین تراشه های پرچمدار هواوی را تولید کند.

برای کسانی که در جریان این موضوع نیستند، هواوی مثل کوالکان و مدیتک تنها تراشه را طراحی می کند، و در تولید آن ها دخالتی ندارد. از بین تمام سازندگان گوشی های هوشمند، تنها سامسونگ توانایی طراحی و تولید پردازنده را دارد.

اگر تراشه ای وجود نداشته باشد، هواوی نمی تواند گوشی هوشمند داشته باشد. برای گوشی های پایین رده، هواوی چند گزینه چینی دارد، با این حال، برای گوشی های میان رده و پرچمدار در مضیقه است. با این وجود، گزارش هایی مبنی بر اینکه هواوی قبل از تاریخ تحریم ۱۵ سپتامبر سفارش بزرگی را با مدیاتک انجام داده است.

همچنین حدس و گمان هایی وجود دارد که مدیاتک تراشه های دیمنسیتی خود را قبل از اجرای این تحریم تحویل داده است.

اکنون گزارش هایی از ایستگاه چت دیجیتال وجود داد که هواوی و آنر در آینده گوشی های جدیدی را با پردازنده دیمنسیتی ۱۰۰۰ پلاس خواهند داشت. بدیهی است که رونمایی این دستگاه ها زودتر از سال آینده نخواهد بود. ما فعلا دقیق نمی دانیم که چرا هواوی و آنر در کنار هم صدا می شوند. شاید اختراع آنر در حال حاضر در مرحله پیشرفته است و بخش از فروش نیست.

تراشه انحصاری هواوی
پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

هواوی برای ساخت کارخانه تراشه ۲۰ نانومتری آماده می شود

تولید کننده چینی گزینه های دیگری برای تولید تراشه های پایین رده و شاید میان رده دارد. با این حال، برای تراشه های پرچمدار، هیچ گزینه دیگری ندارد. به گزارش فایننشال تایمز، هواوی قصد ساخت کارخانه تراشه ۲۰ نانومتری در شانگهای را دارد تا از فناوری آمریکایی استفاده نکند.

به گفته خودی ها، کارخانه جدید انتظار می رود تراشه های پایین رده ۴۵ نانومتری را تولید کند. لازم به اشاره است که تراشه A4 موجود در آیفون ۴ از فرایند ۴۵ نانومتری بهره مند است.

بر اساس گزارش ها، هدف هواوی تولید تراشه های ۲۸ نانومتری برای تجهیزات اینترنت اشیا تا پایان سال ۲۰۲۱ و تراشه های ۲۰ نانومتری برای تجهیزات مخابراتی ۵G تا پایان سال ۲۰۲۲ است. بر اساس این گزارش، هواوی هیچ تجربه ای در تولید تراشه های ندارد و این کارخانه توسط مرکز تحقیقات و توسعه مدار مجتمع شانگهای و با حمایت دولت شهرداری شانکهای اداره می شود.

از اواسط سپتامبر TSMC قادر به ارسال تراشه پیشرفته ۵ نانومتری کایرین ۹۰۰۰ به هواوی نخواهد بود. بر اساس گزارش ها، به جای ۱۵ میلیون تراشه کایرین ۹۰۰۰ این شرکت تنها توانسته ۸.۸ میلیون تراشه به هواوی تحویل دهد.

هواوی سعی کرده قوانین صادرات ایالات متحده را دور بزند، اما بزرگترین ریخته گری چین یعنی SMIC در حال حاضر پیشرفته ترین گره فرایندی است که می تواند برای تولید تراشه های ۱۴ نانومتری استفاده شود. فرایند جدید ۵ نانومتری ۱۷۱.۳ میلیون ترانزیستور را به مساحت یک میلی متر مربع بسته بندی می کند. در مقایسه، تعداد ترانزیتسور در هر میلی متر مربع در یک تراشه ۱۴ نانومتری ۴۳ میلیون است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر