گوشی های هواوی به استفاده از فناوری لایکا ادامه خواهند داد

اخیرا گزارشی فاش شد که قرار داد همکاری بین هواوی و لایکا به پایان رسیده است. منبع یکی از افراد معتمد، اما غول فناوری چینی این شایعات را تکذیب کرد.

هواوی اولین بار همکاری خود را با لایکا از سال ۲۰۱۶ و با رونمایی گوشی چرپمدار هواوی p9 شروع کرد. سازنده مشهور دوربین لایکا به تصویر برداری، طراحی رابط کاربری و طراحی ماژول دوربین به هواوی کمک می کند. از آن زمان لایکا شریک اصلی هواوی در تولید گوشی های هوشمند پرچمدار است. گوشی های هوشمند اخیرا هواوی میت ۴۰ هم دارای نشان لایکا هستند

در پاسخ به درخواست AndroidAuthority برای اظهار نظر در مورد اطلاعات در مورد خاتمه همکاری با لایکا، نمایندگان هواوی آن را کاملا جعلی عنوان کردند. علاوه بر این سخنگوی لایکا گفت که آنها هیچ اطلاعاتی در مورد فسخ همکاری ندارند. بنابران گوشی های پرچمدار آینده هواوی با فناوری لایکا همراه خواهند بود.

کوالکام مجوز تولید تراشه های ۴G برای هواوی را دریافت کرده است

در چند وقت اخیر، گزارش هایی از شرکت هایی منتشر شده است که محوز تامین تراشه های هواوی را کسب کرده اند. مثل سونی، اینتل و AMD و غیره همگی مجوز این کار را دارند. با این حال، برخی از این مجوز ها دارای بند ها و برخی محدودیت ها هستند.

اخیرا گزارش هایی مبنی بر مجوز کوالکام برای تولید تراشه های ۴G برای هواوی منتشر شده است. با این حال، آخرین گزارش اکنون نشان می دهد که مجوز کوالکام هم دارای یک بند است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
تولید تراشه برای هواوی

طبق گفته KeyBanc، بانک سرمایه گذاری معروف وال استریت، کوالکام مجوز سادرات برای تهیه تراشه های ۴G به هواوی را دریافت کرده است. در اینجا تاکید بر “تراشه های ۴G” است. البته هنوز برخی از تولید کنندگان باز گوشی های ۴G روانه بازار می کنند. این گمانه زنی های قبلی را تایید می کند که ایالات متحده اجازه تامین هواوی را می دهد تا زمانی که ارتباطی با ۵G نداشته باشد.

مدیر عامل کوالکام پیش از انتشار گزارش مالی خود در تاریخ ۵ نوامبر اظهار داشت که کوالکام درخواس مجوز فروش تراشه به هوایو را به دولت آمریکا داده است اما هیچ پاسخی دریافت نکرده است.

روز گذشته، طبق گزارش ۳۶Kr، یک منبع نزدیک به هواوی گفت که کوالکام مجوز تولید تراشه برای هواوی را دریافت کرده است. این بدان معنی است که گوشی های بالا P و میت از سوی تراشه در مذیقه نخواهند بود.

تراشه ساز هواوی

گوئو پینگ، رئیس هواوی در یک سخنرانی عمومی نشان داد که اگر ایالات متحده اجازه دهد، هواوی مایل است از تراشه های کوالکام استفاده کند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

مشاهده تمامی اخبار و حواشی نمایشگاه CES 2021

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر