گوگل پیکسل ۶ با تراشه انحصاری Tensor معرفی شد

گوگل پیکسل ۶ با تراشه انحصاری Tensor معرفی شد

گوگل امروز به طور رسمی از اولین نسخه گوشی های پرچمدار خود یعنی گوگل پیکسل ۶ و گوگل پیکسل ۶ پرو رونمایی کرد. مهم ترین نکته درمورد این نسخه ها استفاده از تراشه سافرشی گوگل است. این دو نسخه از پردازنده انحصاری گوگل یعنی Tensor بهره‌مند خواهند بود که به سفارش گوگل ساخته شده است.

شرکت گوگل نیز برای بخش طراحی از عملکرد اپل استفاده کرده است، اپل با سفارش سری تراشه های A برای آیفون های نسخه قبلی این اتفاق را رقم زده بود و حالا گوگل برای نسخه های پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو از این ترکیب استفاده کرده است. هر چند تراشه ها توسط شرکت ثالث یا همان تامین کننده تولید شده است اما طراحی گوگل در ساخت آن دخیل بوده است.

پردازنده Tensor برای سری پیکسل ۶ هیچ مشخصاتی در دسترس قرار نداده است و همچنین حتی تامین کننده این تراشه مشخص نشده است، شایعات اشاره‌ای به سامسونگ دارند اما هنوز به طور قطعی مشکل نیست که از سمت کدام شرکت تامین شده است. همچنین گوگل اعلام کرده این نسخه، سریع ترین و قدرتمندترین سری پیکسل خواهد بود.

تراشه انحصاری Tensor گوگل پیکسل 6

گوگل پیکسل ۶ با تراشه انحصاری Tensor تمرکز بیشتری روی هوش مصنوعی خواهد داشت و طبق گفته ها استفاده از هوش مصنوعی باعث افزایش قابلیت یادگیری ماشینی خواهد بود و گوگل به خاطر همین موضوع روی تراشه های انحصاری سرمایه گذاری کرده است. این ویژگی باعث خواهد شد تا گوشی های سری پیکسل گوگل با قطعات ترکیب بهینه‌ای داشته باشند.

از ویژگی هایی که در استفاده با هوش مصنوعی ایجاد خواهد شد، در بخش دوربین مورد استفاده قرار خواهد گرفت. هر دو نسخه از دوربین های عریض و فوق عریض بهره‌مند هستند اما نسخه پرو دارای ۴ لنز جداگانه خواهد بود. در حال حاضر اطلاعاتی درمورد دوربین این نسخه ها منتشر نشده است.

گوگل پیکسل ۶ با تراشه انحصاری Tensor

به نظر می‌رسد گوگل برای بخش فیلمبرداری برنامه های زیادی دارد و توانسته در نسخه نسبت به نسخه های قبلی ارتقا هایی داشته باشد. در گزارشات اولیه عملی از پیکسل ۶، مشاهده شده است این گوشی در برخی مواقع بهتر از گوشی آیفون ۱۲ پرومکس عمل کند و توانایی ضبط فوق‌العاده ای داشته باشد.

هر دو نسخه در بخش صفحه نمایش ارتقا داده شدند، پیکسل ۶ دارای صفحه نمایش ۹۰ هرتز خواهد بود که برای نسخه پیکسل ۶ پرو شاهد استفاده از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز خواهیم بود. هر دو از دوربین سلفی پانچ شکل بهره‌مند خواهند بود و همچنین نسخه معمولی دارای صفحه نمایش تخت و نسخه پرو از صفحه نمایش منحنی و لبه های خمیده برخوردار خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

رنگبندی گوگل پیکسل ۶

زبان طراحی سری پیکسل در این نسخه نیز تغییر داده شده است. گوگل پیکسل ۶ از فریم آلومینیومی و پنل پشتی شیشه‌ای مات بهره‌مند خواهد بود و گوگل پیکسل ۶ پرو از فریم آلومینیومی و پنل پشتی شیشه‌ای اما براق خواهد بود. فریم دوربین هم به شکل خاصی طراحی شده است که یادآور طراحی گوشی Nexus 6P (نکسوس ۶ پی) است.

رنگبندی گوگل پیکسل ۶ پرو

در هر دو نسخه در رنگبندی های مشکی، سفید و صورتی عرضه خواهند شد که در نسخه های سفید و صورتی میان نسخه معمولی و پرو شاهد تغییر چند درجه‌ای رنگ خواهیم بود. همچنین سیستم‌عامل پیشفرض هر دو نسخه اندروید ۱۲ خواهد بود که توسط گوگل در این دستگاه ها نصب خواهد شد.

در ویدیویی که از سوی گوگل منتشر شده بیشتر شبیه تیزر است تا یک معرفی محصول، بخاطر همین اطلاعات دقیق و کافی درمورد این سری در دسترس نیست. قیمت گذاری برای این نسخه ها مشخص نشده است اما احتمال دارد همانند گوشی های پرچمدار موجود در بازار باشد.

پاییز امسال زمان عرضه و رونمایی دقیق این گوشی اعلام شده است و احتمال دارد در ماه اکتبر شاهد حضور این سری پرچمدار گوگل در بازار های جهانی باشیم. عملکرد مثبت گوگل در این نسخه قطعا باعث فروش قابل توجه و همچنین رقابت حساس میان رقبای خود خواهد بود.

____ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gsmarena

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر