بیش از یک میلیارد دستگاه اندرویدی در معرض هک شدن

خطرات امنیتی اندروید 

تحقیقات جدید نشان می دهد که بیش از یک میلیارد دستگاه اندرویدی در سراسر جهان در معرض هک شدن قرار گرفته است.

با استفاده از داده های ارائه شده توسط گوگل ۴۰% از کاربران اندروید در سراسر جهان آپدیت های امنیتی حیاتی را دریافت نمی کنند. این کاربران بیشتر در معرض خطر سرقت داده ها، باج افزار و تعداد دیگری از حملات سایبری قرار دارند.

محققات طیف وسیعی از تلفن ها و رایانه های لوحی را تحت آزمایش قرار داده اند. از جمله مدل هایی که هنوز هم برای خرید از طریق بازار های برتر آنلاین موجود هستند و دریافتند که آنها در برابر انواع بدافزار ها بسیار آسیپ پذیر هستند.

این گزارش ادعا می کند اگر چه جدیدترین تکرار های مربوط به سیستم عامل اندروید توسط آپدیت های امنیتی پشتیبانی می شود، اما استفاده از نسخه ای که اخیرا کمتر از اندوید ۸ (منتر شده در آگوست ۲۰۱۷) باشد، دارای سطح خطر است.

هر کسی هنوز از تلقن ادروید استفاده می کند که در سال ۲۰۱۲ یا قبل از آن منتشر شده است، باید به خصوص نگران شود، زیرا این احتمال وجود دارد که این دستگاه ها فاقد پیشرفت های امنیتی زیادی باشند که گوگل با آن روبرو شده است.

خطرات امنیتی اندروید

اکنون خواستار شفافیت بیشتر در مورد میزان پشتیبانی امنیتی است و ادعا می کند صنعت پس از پایان یافتن آپدیت های اندرویدی، باید کار بهتری برای هدایت مشتریان انجام دهند.

کیت بوان، سر دبیر محاسبات شرکت گفت: بسیار نگران کننده است که دستگاه های گرانقیمت اندرویدی قبل از دست دادن پشتیبانی امنیتی، چنین ماندگاری کوتاهی داشته باشند. میلیون ها کاربر را در معرض خطر عواقب جدی قرار دهند.

صاحبان گوگل و تلفن ها باید در مورد آپدیت های امنیتی مقدم باشند. با اطلاعات روشن در مورد ماندگاری آنها در چه مدت و چه مشتریانی باید اتمام همکاری کنند.

دولت انگلستان اخیرا برای اطمینان از محافظت بهتر از دستگاه های متصل اقداماتی انجام داده است. یک میلیارد دستگاه اندرویدی معرض هک قرار گرفته است و در پیگیری آن ماجرا خواهد بود.

قوانین جدید تصریح می کند که سازندگان دستگاه های IoT باید نقطه تماسی را برای گزارش های آسیپ پذیری فراهم کنند و صریحا حداقل مدت زمانی را که یک دستگاه آپدیت های امنیتی را دریافت خواهد کرد، بیان کنند.

در ضمن هشدار هایی را به بررسی های مربوط به تلفن های هوشمند اضافه کرده است و توصیه های زیر را برای کاربران مدل های قدیمی تر صادر کرده است:

  • بررسی کنید که آیا دستگاه شما صلاحیت آپدیت را دارد یا خیر
  • مراقبت باشید که بارگیری می کنید
  • تماشای آنچه را کلیک می کنید
  • از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
  • آنتی ویروس موبایل را دریافت کنید

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techradar

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر