۱۰ دستگاه برتر اپل در انتوتو

چند روز پیش، انتوتو لیستی از قدرتمندترین گوشی های هوشمند اندرویدی را در مارس ۲۰۲۲ منتشر کرد. آخرین پردازنده کوالکام روی هشت دستگاه از ۱۰ دستگاه موجود در این لیست قرار داشت. با این حال، پردازنده رقیب یعنی دایمنسیتی ۹۰۰۰ دارای دو گوشی در این لیست است. این گوشی ها شامل ردمی K50 پرو در رده چهارم و اوپو فایند ایکس ۵ پرو در رده ششم قرار دارند. اینها تنها گوشی های موجود در لیست با پردازنده غیر اسنپدراگون هستند. این اولین باری است که یکی نماینده از دیگر تولید کنندگان پردازنده اسنپدراگون را به چالش کشیده است. به جز دایمنسیتی ۹۰۰۰، مدیاتک دارای یک سری پردازنده پرچمدار با عنوان سری دایمنسیتی ۸۰۰۰ است. این سری پردازنده ها تعادل بین مصرف انرژی و عملکرد بسیار خوبی دارند. با این حال، آن طرف بازار، اردوگاه اپل پر جنب و جوش نیست.

10 دستگاه برتر اپل در انتوتو
۱۰ دستگاه برتر اپل در انتوتو

چند روز پیش، انتوتو رسما لیست رتبه بندی عملکرد دستگاه های iOS را برای مارس ۲۰۲۲ منتشر کرد. در میان این لیست، تبلت آیپد با تراشه M1 و آیپد ایر ۵ که به تازگی اضافه شده اند نمره ۱.۰۷ میلیون امتیاز را کسب کرده اند. این اولین باری است که یک پردازنده امتیاز بیش از یک میلیون را در انتوتو کسب می کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در حال حاضر، تراشه M1 بدون شک قدرتمند ترین است. در مقایسه با پردازنده های کوالکام و مدیاتک، عملکرد بهترین ارائه می کند. ولی با این حال، در حاضر تنها روی تبلت ها استفاده شده است.

علاوه بر تراشه M1، چشمگیر ترین در این لیست، عملکرد پردازنده A12X چهار سال پیش است. این پردازنده روی آیپد پرو ۲۰۱۸ که رسما در کنفرانس پاییز ۲۰۱۸ اپل به طور رسمی رونمایی شد. ولی با این حال هنوز جز قوی ترین پردازنده سری A اپل است. این پردازنده حتی عملکرد بهتری نسبت به A15 آیفون ۱۳ پرو مکس به ثبت رسانده است.

پردازنده A12X بر اساس روند تولید ۷ نانومتری ساخته شده است و ۱۰ میلیارد ترانزیستور را ادغام می کند. این پردازنده دارای یک جفت دسته ۴ هسته با عملکرد بالا است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر