۵۰ درصد فروش جهانی گوشی های هوشمند در سه ماهه چهارم متعلق به سازندگان چینی است

گوشی های هوشمند چینی خود را در بازار جا انداخته اند و تعدادی از آنها به درستی در میان بزرگترین تولید کنندگان گوشی قرار گرفته اند. اگر تحریم های ایالات متحده نبود، به احتمال زیاد تا پایان امسال هواوی برترین شرکت در بازار گوشی های هوشمند تبدیل می شد. بنابراین، با مشارک مقامات کاخ سفید، سامسونگ موفق شد به جایگاه اول بزرگترین سازندگان گوشی های هوشمند تکیه بزند و با این حال هنوز چینی ها ۵۰ درصد فروش جهانی گوشی های هوشمند از بازار را در دست دارند.

۵۰ درصد فروش جهانی گوشی های هوشمند در سه ماهه چهارم متعلق به سازندگان چینی است

با این وجود، هواوی هنوز در میان پنج شرکت برتر بازار است، جایی که تولید کنندگانی مثل شیائومی و ویوو موفق به ورود در آن شدند. شرکت هایی مثل ریلمی، اوپو و وان پلاس هم در بازار گوشی های هوشمند کاملا موفق هستند. در عین حال، همه فروشندگان چینی موفق می شوند حضور خود را نه نتها در چین بلکه در سراسر جهان افزایش دهند.

به گفته تحلیلگران، در سه ماهه چهارم سال جاری، هر یک از دو گوشی فروخته شده توسط شرکت های چینی تولید می شود. به عبارت دیگری، ۵۰ درصد از کل دستگاه های فروخته شده توسط تولید کنندگان چینی ایجاد خواهد شد. در پایان سه ماهه سوم سال جاری، میزان فروش هواوی ۷ درصد نسبت به سه ماهه دوم ۲۰۲۰ کاهش یافت.

فروش جهانی گوشی های هوشمند از نگاه COUNTERPOINT

فروش جهانی گوشی های هوشمند

در سه ماهه سوم ۲۰۲۰، محموله های گوشی هوشمند سامسونگ به ۷۹.۸ میلیون دستگاه رسیده است که نسبت به سه ماهه قبل ۴۷ درصد افزایش یافته است و در رتبه اول قرار دارد.

فروش گوشی های هوشمند هواوی به ۵۰.۹ دستگاه رسید که ۷ درصد کاهش نسبت به ماه قبل داشت. فروش شیائومی به ۴۶.۲ میلیون دستگاه رسید که نسبت به ماه گذشته ۷۵ درصد افزایش داشته است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

فروش گوشی های هوشمند اپل هم به ۴۱.۷ میلیون دستگاه رسیده است که ماهانه ۱۱ درصد افزایش داشته است. فروش گوشی های هوشمند اوپو به ۳۱ میلیون رسیده است که ماهانه ۲۶ درصد افزایش یافته و در بین ۵ سازنده برتر قرار دارد.

گفتنی است ریلمی هم با ۱۴.۸ میلیون دستگاه فروش در رده هفتم قرار گرفت. ریلمی به عنوان یک مارک سابق اوپو در خارج از کشور، پس از بازگشت به بازار چین، فروش خود را بیشتر کرده است. مجموعا، فروش گوشی های هوشمند اوپو و ریلمی در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۴۵.۸ میلیون دستگاه بوده و از اپل پیشی گرفته است.

فروش جهانی گوشی های هوشمند از نگاه IDC

جدا زا این IDC امروز هم اطلاعات مشابهی ارائه داد. این گزارش نشان می دهد که فروش جهانی گوشی های هوشمند در سه ماهه سوم ۳۵۳.۶ میلیون دستگاه بوده است. این مقدار کاهش ۱.۳ درصدی از ۳۵۸.۵ میلیون دستگاه در مدت مشابه سال گشته را نشان می دهد.

فروش جهانی گوشی های هوشمند

سامسونگ همچنان با سهم ۲۲.۷ درصد در رتبه اول قرار دارد. هواوی در رده دوم قرار گرفته، اما فروش آن با ۲۲ درصد افت نسبت به سال گذشته، به ۵۱.۹ میلون دستگاه و ۱۴.۷ درصد سهم از بازار رسید.

فروش شیائومی در سه ماهه با ۴۲ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به ۴۶.۵ میلیون دستگاه رسیده و از اپل پیشی گرفته و در جایگاه سوم قرار گرفت. اپل در این سه ماهه ۴۱.۶ میلیون دستگاه آیفون را به فروش رسانده که نسبت به سال گذشته ۱۰.۶ درصد کاهش داشته است.

ویوو با محموله های ۳۱.۵ میلیون دستگاه در رده پنجم قرار دارد که نسبت به سال گذشته ۴.۲ درصد افزایش یافته داشته است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع digitimes

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر