شایعاتی بی اساس می گوید ۵G علت کرونا ویروس است

اخیرا چند گزارش منتشر شده است که ادعا می کند ۵G علت بیماری همه گیر کرونا ویروس است. هر چند گزارش ها بی اساس است اما محبوبیت زیادی پیدا می کنند و مردم شروع به رفتار نامناسب می کنند. در کشور انگلستان، دو استگاه پایه ۵G اخیرا در بیرمنگام و مرسدس ساید سوخته شده زیرا معتقدند که این فناوری باعث و بانی COVID-19 است.

با این حال، یک ایستگاه پایه ۵G ارزان نیست، پس چه معنی دارد که یک فناوری بی ضرر و گران را از بین ببریم؟

چین در حال توسعه ۵G است در حالی که در انگلستان ایستگاه های ۵G را با یک شایعه بی اساس، ۵G دلیل کرونا است به آتش می کشند

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

به گفته شرکت چین موبایل، مرحله اول ساخت ۵G کامل شده است و ۵G در حال حاضر در ۵۰ شهر چین در دسترس است. در حال حاضر، تست و تهیه تجهیزات ۵G فاز ll کاملا فعال است. پیش بینی شده است که شما ایستگاه های پایه ۵G تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۳۰۰۰۰۰ برسد. به عبارت دیگر، کمپانی چین موبایل نزدیک به ۲۵۰,۰۰۰ استگاه پایه ۵G در سال ۲۰۲۰ داشته است.

برای این منظور، بودجه هزینه سرمایه شرکت چین موبایل در سال ۲۰۲۰ در حدود ۱۷۹.۸ میلیارد یوان (حدود ۲۵ میلیارد دلار)است. از این مبلغ، برنامه سرمایه گذاری مربوط به ۵G حدود ۱۰۰ میلیارد یوان (حدود ۱۴ میلیارد دلار) سهم دارد. این بدان معنی است که به طور متوسط، هر استگاه پایه ۵G نزدیک به ۴۰۰ هزار یوان (حدود ۵۷ هزار دلار) هزینه دارد.

چین موبایل بیشتر از شرکت های چینی خریدار خود حمایت می کند. امثال هواوی، ZTE، اریکسون، چین ژینک و همه خریدار ها در زنجیره تامین قرار دارند. در بین آنها، هواوی توانست ۱۳۳,۰۴۰ ایستگاه پایه ۵G را با نسبت برد ۵۷.۲۵% به دست آورد، که بسیار هم جلوتر است. قیمت واحد آن در ایستگاه های پایه ۵G میان چهار تامین کننده بالاترین است و به ۱۶۱ هزار و ۲۰۰ یوان (حدود ۲۲ هزار دلار) در هر ایستگاه می رسد.

گفتنی است ۵G یک سیستم بسیار پیچیده است. علاوه بر خود ایستگاه پایه، مستلزم احداث عمرانی ساختمان ایستگاه نیز هست. علاوه بر این، به تجهیزات انتقال شبکه هسته ای، تجهیزات پشتیبانی نیرو و غیره احتیاج دارد. اگر همه این هزینه ها را اضافه کنیم، متوسط هزینه استقرار یک ایستگاه پایه ۵G بسیار افزایش می یابد. این بدان معنی است که هر ایستگاه پایه ۵G حتی در طولانی مدت بیش از ۵۷ هزار دلار هزینه دارد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر