DARPA در حال آماده سازی XS-1 برای پرتاب به فضا

DARPA در حال آماده سازی XS-1 برای پرتاب به فضا

شرکت دارپا که بعد از ناسا و اسپیس ایکس در حال آماده سازی موشک برای پرتاب به فضا می باشد و قصد دارد به سومین شرکتی تبدیل شود که به صورت انحصاری موشک به فضا پرتاب می کند، دارپا همکاری های متفاوتی با بوئینگ برای پرتاب موشک به فضا داشته است.

اولین همکاری این دو شرکت در سال ۲۰۱۳ بود که به صورت آزمایش انجام شد و با موفقیت کاملی همراه بود، دومین همکاری شرکت دارپا با آژانس هوایی بوئینگ بود که ادامه مرحله اول بود که باز هم با موفقیت کاملی به انجام رسید.

حالا بعد از مدت ۳ سال از آن ماجرا باز شرکت دارپا تصمیم گرفته است به جای آزمایش موشک های خود آنرا به فضا ارسال کند که شاید این عملیات راه جدیدی را برای این شرکت آمریکایی در پی داشته باشد و یک مسیر دیگری برای این شرکت باشد.

DARPA در حال آماده سازی XS-1 موشک می باشد که آنرا به فضا ارسال کند، این موشک برای تحقیقات بر روی اتمسفر زمین فرستاده خواهد شد و با نظارت سازمان ناسا همراه خواهد بود. امروزه شاهد رقابت حساسی میان ناسا و اسپیس ایکس بوده ایم.

در این رقابت ناسا فاصله زیادی با رقیب خود یعنی اسپیس ایکس ایجاد کرده است و این شرکت آمریکایی که با مدیریت ایلان ماسک رهبری می شود به احتمال زیاد نتواند به ناسا برسید، چون ناسا برنامه های زیادی دارد که در سال ۲۰۲۰ آنها را اجرایی خواهد کرد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

DARPA در حال آماده سازی XS-1 برای پرتاب به فضا

DARPA در حال آماده سازی XS-1 برای پرتاب

شرکت دارپا همیشه برای تحقیقات درمورد نجوم جزو شرکت هایی بوده است که پیشرو می باشد و در اکثر تحقیقات دست داشته است و توانسته است به برترین تحقیق کننده این بخش تبدیل شود و ما انتظار داریم در این پروژه نیز به موفقیت کامل دست یابد.

تحقیقات و مقاله های منتشر شده توسط این شرکت یکی از خاص ترین مقاله ها درمورد فضا و نجوم می باشد که توانسته است درمورد فضا و نجوم کمک بسیار زیادی برای کارشناسان و اختر شناسان در سراسر دنیا انجام دهد و به کلی یک شرکت موفقیت و عالی درمورد نجوم بوده است.

این شرکت این موشک را به عنوان یک تحلیلگر به فضا پرتاب خواهد کرد و انتظار داریم نتایج بسیار خوبی از فضا دریافت کند، مدیرعامل این شرکت اعلام کرده است قرار است این فضاپیما حدود یک ماه در فضا باقی خواهد ماند و به تحقیقات خود ادامه خواهد داد.

DARPA در حال آماده سازی XS-1 می باشد و به احتمال زیاد تا هفته آینده به فضا پرتاب شود، هدایت این فضاپیما را ۵ نفر به صورت دستی در داخل فضاپیما و یک تیم ۱۰۰ نفره در مرکز کنترل این شرکت انجام خواهند داد. در مرحله اول این فضاپیما به ایستگاه بین المللی خواهد رفت و شروع به تبادل اطلاعات خواهد کرد و بعد از آن شروع به فعالیت خود خواهد کرد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع space

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر