Google Earth اکنون ۹۸ درصد جمعیت دنیا را در بر می گیرد

Google Earth اکنون ۹۸ درصد جمعیت دنیا را در بر می گیرد

در واقع ، کیفیت تصاویر ماهواره ای ارائه شده در محصولات نفشه برداری گوگل طی یک دهه گذشته به طرز چشمگیری بهبود یافته است . این امر به  راحتی در Google Earth با استفاده از جدول زمانی برای مشاهده تصاویر ماهواره ای از سالهای قبل مشهود است . بیشتر تصاویر ضبط شده در چند سال گذشته به راحتی قابل توجه است در حالی که ضربه محکم و ناگهانی از یک دهه یا بیشتر ، اغلب به رنگ سیاه و سفید و به سخنی قابل تشخیص است .

گوگل موفق شده است تا تعداد زیادی تصاویر غیر قابل باور را فهرست کند تا خدمات مختلف نقشه برداری خود را ارئه دهد .

توماس اسکوبار ، مدیر ازشد محصولات گوگل مپ ، در یک پست وبلاگ اخیر درباره این موضوع گفت : این شرکت اکنون بیش از ۱۰ میلیون مایل از تصاویر نمای خیابان را ضبط کرده است . اسکوبار خاطر نشان کرد : این آن اندازه کافی است تا بیش از ۴۰۰ بار به دور دنیا بپردازد .

در همین حال Google Earth کنون حاوی بیش از ۳۶ میلیون مایل مربع تصاویر ماهواره ای با کیفیت HD از ارائه دهندگان مختلف است . طبق گفته اسکوبار ، تصاویر Google Earth اکنون ۹۸ درصد از جمعیت این سیاره را در بر می گیرد .

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

Google Earth

تصاویر چشمگیر Google Earth

مجموعه تصاویر حیابان نما حتی چشمگیر نیز هست . همانطور که ممکن است بدانید ، گوگل دارای ناوگان گسترده ای از وسایل نقلیه است که در سطح جهان با گرد همایی عکس های سطح خیابان پرسه میزنند . اما آیا می دانید که گوگل همچنین از قایق ها ، گوسفندان . حتی شتر ها برای جمع آوری تصاویر در مکان های دور افتاده استفاده می کند ؟

اما جمع آوری تصاویر تنها بخشی از معادله است زیرا غول فناوری پس از آن باید از فرایندی به نام فتوگرامتری استفاده کند تا همه چیز را به جای خود تراز کند و بخواهد یک تصویر دقیق از دنیای واقعی ایجاد کند . رویکرد گوگل منحصر به قرد است که از تصاویر استفاده می کند از منابع مختلف و دقیق متر به متر .

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

 

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر