iOS 16 رونمایی شد

جدیدترین نسخه iOS در مراسم دیروز WWDC اپل که هر سال برگزار می شود در بخش اول مراسم بیش از ۴۰ دقیقه طول کشید تا تیم توسعه دهنده در مورد آپدیت های انجام گرفته توضیح دهند.

iOS 16 رونمایی شد
iOS 16 رونمایی شد

بزرگترین تغییر این نسخه صفحه قفل است. اپل از آن به عنوان بزرگترین آپدیت صفحه قبل تا به حال یاد می کند. شما در صفحه قفل جدید می تاند یک عکس یا تصویر زمینه ثابت یا زنده را تنظیم کرده و سپس نحوه نمایش تاریخ و زمان را هم سفارشی سازی کنید. همچنین فونت نوشته ها، رنگ ها، سایه ها را به صورت دلخواه انتخاب بکنید.

iOS 16 رونمایی شد
iOS 16 رونمایی شد

شما می توانید ویجت ها را زیر تاریخ و ساعت تنظیم کنید و تعداد آن ها را بیشتر کنید. این ویجت ها قسمت پایین صفحه را اشغال می کنند پس تصویر زمینه انتخابی شما را مسدود نمی کنند.

iOS 16 رونمایی شد

اپل اشاره ای به حالت Always On Display نکرد ولی این ویژگی Axed شده است یا منحصر به مدل های پرو خواهد بود.

لایو تکست، ویژگی اس است که به شما امکان می دهد متن را از عکس ها کپی کنید، که در فیلم هم کار می کند.

ویژگی بعدی کیف پول اپل است. در iOS 16، برنامه ها قادر خواهند بود برای تایید شما به کیف پول دسترسی پیدا کنند. و شما تنها می توانید اطلاعات مورد نیاز را به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
iOS 16 رونمایی شد

اپل پای بعدا اجازه می دهد تا یک خرید به چهار پرداخت مساوی تا شش هفته تقسیم شود. رسید های دقیق را هم در کیف پول ذخیره می کند و اطلاعات ردیابی سفارش را در صورت لزوم می توانید مشاهده کنید.

با استفاده از کتابخانه عکس به اشتراک گذاشته شده آیکلود می توانید به کتاخانه جداگنه آیکلود را برای شش نفر ایجاد کنید تا از کتابخانه خود عکس اضافه کنند.

iOS 16 رونمایی شد

اپل مپ به ۱۱ کشور جدید از جمله فرانسه، سوئیس و نیوزلند راه پیدا می کند. در این آپدیت قابلیت مسیریابی چند توقفه را هم معرفی کردند که به شما این اجازه را می دهد ۱۵ توقف را به یک سفر اضافه کنید. همچنین تجربیات شهری نسخه سه بعدی لاس و گاس، میامی، شیکاگو و سیدنی را هم نشان می دهد. این تجربیات از اسکن سه بعدی به دست آمده است.

iOS 16 رونمایی شد
iOS 16 رونمایی شد

اپل نسل جدید CarPlay را هم نشان داد که آن را در پایان سال جاری به خودرو ها منتقل می کند و این ویژگی کاملا طراحی شده است و در تمام صفحه های موجود در خودرو ها کار خواهد کرد. CarPlay قادر خواهد بود داده های مثل سرعت، دور در دقیقه، سوخت و سطح دما را نشان دهد که مستقیما از وسیله نقلیه گرفته می شود.

iOS 16 رونمایی شد

پیش نمایش iOS 16 از دیروز برای اعضای برنامه توسعه دهنده در دسترس است و یک بتا عمومی ماه آینده به کاربران ارائه می شود. سپس نسخه نهایی پس از رونمایی آیفون ۱۴ در ماه سپتامبر منتشر می شود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر