MIT علیه ویروس کرونا با سیگنالها و هوش مصنوعی

MIT علیه ویروس کرونا با سیگنالها و هوش مصنوعی

با شدت یافتن شیوع ویروس کرونا شاهد این بوده ایم که قوانین قرنطینه در تمامی کشور ها به طور جدی در نظر گرفته شده است و رعایت اصول بهداشتی بیشتر از هر زمان دیگری به واقعیت پیوسته است و ما نیز شاهد این بوده ایم که تمامی شرکت ها به طور رسمی تعطیل شده اند.

برای اینکه پزشکان نظارت کاملی بر بیماران خود داشته باشند و تمامی عملکرد آنها را از راه دور مورد بررسی قرار دهند، دانشمندان MIT وارد ماجرا شده اند و با اختراع یک وسیله که از هوش مصنوعی بهره می گیرد این عمل را برای پزشکان راحت تر کرده است.

در این پروژه یک وسیله به شکل روتر طراحی شده است که در آن با استفاده از سیگنالهای دریافتی از بیمار و استفاده از هوش مصنوعی یک ترکیب علمی بسیار فوق العاده ای را تشکیل داده است و تمامی داده ها را به پزشکان و پرستاران مورد نظر ارسال می کند.

MIT علیه ویروس کرونا کلمه ای می باشد که می توان برای این اختراع نامگذاری کرد، اما نام اصلی این دستگاه زمرد یا همان (Emerald) می باشد که یک اختراع بسیار جالب و جذابی می باشد در این اوضاع نابسامان کمک بسیار زیادی به جامعه و دولت های مختلف می کند.

در این اختراع شاهد این هستیم که با بررسی میزان تنفس و الگو ها و حرکت های مختلف افراد آنها را شناسایی کند و با استفاده از برخی داده ها باعث می شود تا اطلاعات بیماران به پزشکان و بیمارستان های مورد نظر ارسال شود و شدت بیماری افراد را نیز شناسایی کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

MIT علیه ویروس کرونا با سیگنالها و هوش مصنوعی

MIT علیه ویروس کرونا

عملکرد این دستگاه به این صورت می باشد که با دریافت سیگنالهای مختلف از نقاط مختلف افراد و بررسی و آنالیز حرکات افراد که به هوش مصنوعی متصل می باشد به طور کامل حرکت افراد را شناسایی می کند و گفته می شود یک قابلیت بسیار جذابی نیز می باشد.

تست اولیه این دستگاه بر روی یک بیمار که به تازگی از کرونا درمان شده بود تست شد که نتیجه های بسیار خوبی در پی داشت، طبق داده ها فرد بهبود یافته میزان تنفس وی کاهش یافته و فرد در خانه حرکت بسیار زیادی داشته است که نشان از سالم بودن فرد را نشان می دهد.

رئیس بیمارستان مرکزی ایالت نیویورک اعلام کرده است: این دستگاه که به طور مستقیم با افراد در ارتباط نیست و از راه دور تمامی مراحل را انجام می دهد یک قابلیت و مزیت بزرگ محسوب می شود که در انتقال بیماری کمک بسیار زیادی به جامعه پزشکی می کند.

این فناوری جدید قطعا کمک بسیار زیادی به جامعه پزشکی افراد بسیار زیادی انجام خواهد داد و دانشگاه MIT بر این باور است که این اختراع جدید قابلیت های بسیار زیادی را می تواند در آینده ای نه چندان دور در خود جای دهد و بیماری های دیگری را نیز شناسایی کند که یک امتیاز بزرگ نیز محسوب می شود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر