موجو ویژن در حال کار بر روی لنز تماسی با نمایشگر ۱۴۰۰۰ppi است

موجو ویژن در حال کار بر روی لنز تماسی با نمایشگر ۱۴۰۰۰ppi است

روزی فرا می رسد که افراد قادر خواهند بود با نمایشگر سر تا سر (HUD) یا حتی اختلالات صحیحی که در حال حاضر قابل درمان نیستند، بینش خود را تقویت کنند.چه از طریق عینک، مخاطب یا کاشتی چشمی، این فناوری در حالت آماده به کار است.

راه اندازی فناوری موجو ویزیون در حال طراحی لنز تماسی با نمایشگر با وضوح بالا است. این شرکت در حال حاضر نمونه اولیه ای را دارد که در CES 2020 به نمایش گذاشته شده است. این لنز از ترکیبی از فناوری ها برای تهیه یک واقعیت افزوده HUD استفاده می کند که اطلاعات مفصلی را در محیط اطراف خود در اختیار کاربران قرار می دهد.

نمونه اولیه دارای صفحه نمایش تک رنگ سبز رنگ است و می بایست به یک باتری قابل توجه و پردازنده خارجی متصل شود. با این وجود، این شرکت امیدوار است تا زمانی که برای عموم آماده است، آن را کاملا بی سیم بسازد. مطابق نسخه Verge که در نمونه اولیه مورد بررسی قرار گرفته است، موجو ادعا می کند که لنز های نهایی آماده برای بازار خود دارای صفحه نمایش ۱۴۰۰۰ppi، سنسور تصویر، رادیو و سنسور حرکت خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

با این حال هنوز راه هایی برای پیشبرد نسخه قابل اجرا وجود دارد. به غیر از پالایش این فناوری، موجو ویژن برای فروش آن باید از سازمان غذا و داروی ایالات متحده تائید کند.

این شرکت ادعا می کند که لنزهای هوشمند می توانند به افرادی که دارای مشکل بینایی هستند، از جمله دژنراسیون ماکولا کمک کنند تا با بزرگنمایی یا تولید لایه های برجسته اشیا محیط خود را ببینند. همچنین می توان برای محاسبه و نمایش و نمایش مسافت، سرعت و سایر اطلاعات هنگام دوچرخه سواری یا مسافرت برنامه ریزی کرد. هر یک از این برنامه ها همچنین نیاز به هوش مصنوعی پیشرفته دارند.

در حال حاضر، ای پروژه در مراحل اولیه توسعه باقی مانده است، بدون جدول زمانی برای انتشار. این استارتاپ بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار بودجه برای تکمیل لنز جمع آوری کرده است، اما همانطور که با پروژه هایی از این دست است، ممکن است هرگز تابش روز را نبیند( این یعنی بدون هدف در نظر گرفته شده).

ما در گذشته در مورد محصولات مشابه گزارش داده ایم .در سال ۲۰۱۱، محققان ادعا  کردند که صفحهای را آزمایش می کنند. که می تواند در لنز تماسی تعبیه شود، اما هیچ وسیله نهایی به نتیجه نرسید. به همین ترتیب در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ متقاضی ثبت اختراعات در فناوری مشابه بودند، اما از آن زمان هیچکدام پرتاب نخواهد شد.

___ با سیم پو باش تا ازدنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر