Nvidia EGX پردارنده ای قدرت گرفته با هوش مصنوعی و شبکه ۵G

استفاده از قابلیت های GPU بسیار فراتر از بازی

Nvidia EGX پردارنده ای قدرت گرفته با هوش مصنوعی و شبکه ۵G

مدت زمان طولانی است که در مورد مفهوم نزدیک کردن توان محاسباتی بیشتر به مکان هایی که برنامه های کاربردی رخ میدهند ، معمولا به عنوان لبه محاسباتی گفته می شود ، صحبت شده است و از این گذشته ، منطقی است که مطابق را به جایی که لازم هستند نزدیک تر کنند . علاوه بر این ، از آنجا که مردم دریافته اند که همه مراکز نمی توانند با باید در مراکز داده ابر رایانه اجرا شوند ، علاقه زیادی به تنوع در نوع و مکان از قابلیت های محاسباتی لازم برای اجرای برنامه ها و خدمات مبتنی بر ابر وجود دارد .

Nvidia EGX پردارنده ای قدرت گرفته با هوش مصنوعی و شبکه 5G

با این حال ، انتخاب موتور های محاسباتی در حاشیه تا حدودی محدود بوده است . به همین دلیل است که اعلامیه Nvidia (خوب ، از نظر فنی ، دوباره اعلام اولین بار پس از اولین حضور رسمی خود در Computex در اوایل سال جاری) از سخت افزار و نرم افزار رایانه ای لبه EGX لبه آن پیامدهای مهمی در چندین صنعت مختلف دارد. در سطح پایه ، EGX اساساً GPU ها را به لبه خود می آورد و IoT ، telco و سایر برنامه های کاربردی خاص صنعت را امکان پذیر می کند ، معمولاً تصور نمی شود مشتری های Nvidia ، توانایی ضربه زدن به محاسبات GPU با هدف کلی هستند.

به طور خاص ، اخبار این شرکت از نمایشگاه MWC LA راه هایی را برای اجرای برنامه های هوش مصنوعی تغذیه شده توسط سنسورهای IoT در لبه ، و همچنین دو قابلیت مختلف برای شبکه های ۵G مهم ارائه می دهد: شبکه های دسترسی رادیویی تعریف شده از نرم افزار (RAN) و عملکردهای شبکه مجازی که در قلب ویژگی های برش شبکه مورد انتظار در شبکه های ۵G مستقل منتظر باشید .

“در سطح پایه ، EGX اساساً GPU ها را به لبه خود می آورد ، IoT ، telco و سایر برنامه های کاربردی خاص صنعت را امکان پذیر می سازد. معمولاً تصور نمی شود مشتری Nvidia باشد ، توانایی ضربه زدن به محاسبات GPU با هدف کلی.”

اعلام شده انویدیا با مایکروسافت برای همکاری با پلتفرم جدید EGX با پلت فرم IoT Azure مایکروسافت ، یک برنامه مهم برای استراتژی های کلی AI و IoT برای هر دو شرکت است.

به عنوان مثال ، انویدیا چندین سال است که در مورد انجام برنامه های کاربردی هوش مصنوعی در مراکز داده صحبت می کند ، اما تاکنون آنها بخشی از بحث ها برای گسترش بارهای کارآمد مصنوعی AI تا حواشی برنامه هایی مانند خرده فروشی ، تولید و شهرهای هوشمند نبوده اند.

برعکس ، بسیاری از کارهای Azure IoT مایکروسافت روی موتورهای محاسبه شده با قدرت بسیار پایین تر (و عملکرد پایین تر) متمرکز شده اند ، و محدوده دامنه برنامه هایی را که می توان از آنها استفاده کرد. با این همکاری ، هر شرکتی می تواند از نقاط قوت دیگر استفاده کند تا طیف گسترده تری از برنامه های رایانه ای توزیع شده را فعال کند.

علاوه بر این ، Nvidia EGX  این امکان را برای توسعه دهندگان نرم افزار فراهم می کند تا یک بستر سازگار از مراکز بزرگ داده تا لبه ، که باید چالش مداوم نوشتن برنامه های توزیع شده را کاهش دهد که بتواند به صورت هوشمندانه از منابع محاسباتی مختلف در مناطق مختلف بهره ببرد.

Nvidia EGX پردارنده ای قدرت گرفته با هوش مصنوعی و شبکه 5G

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در قسمت ۵G پردازنده EGX ، انویدیا ارتباط جدید خود را با اریکسون – ارائه دهنده زیرساخت اصلی ۵G – اعلام کرد که تعدادی از فرصت های جالب برای آینده GPU ها را در داخل مؤلفه های مهم شبکه های تلفن همراه باز می کند.

به طور خاص ، شرکت ها در تلاشند تا چگونه از GPU برای ساخت RAN های کاملاً مجازی و تعریف شده از نرم افزار استفاده کنند ، که قابلیت اتصال اصلی برای ۵G و سایر شبکه های تلفن همراه را فراهم می کند.

در بیشتر تاریخ آنها ، اجزای زیربنایی شبکه سلولی در درجه اول تخصصی بوده اند ، سیستم های بسته معمولاً بر اساس ASIC های سفارشی ، بنابراین حرکت برای حمایت از GPU ها به طور بالقوه انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می کند ، همچنین تجهیزات کوچکتر و کارآمدتری را نیز ارائه می دهد.

وی ادامه داد:

“آنچه که درباره این اطلاعیه ها نیز جالب است این است که آنها برجسته می کنند که تا چه حد دامنه قابلیت ها با GPU گسترش یافته است. خوب در روزهای ابتدایی گرافیک سریعتر در رایانه های شخصی ، GPU ها که به عنوان بخشی از پیشنهاد EGX گنجانده شده اند ، اکنون از پشتیبانی نرم افزاری برخوردار باشند. مربوط به طیف گسترده ای از صنایع و برنامه های شگفت آور است . ” 

برای سایر برنامه های ۵G ، Nvidia با RedHat و پلتفرم OpenShift خود همکاری کرد تا یک ابزار نرم افزاری را که آنها آنرا Aerial می نامند ، ایجاد کند. با استفاده از مؤلفه های نرم افزاری Aerial ، GPU ها می توانند فقط برای بار کاری شبکه دسترسی به رادیو (که باید بتوانند روی سخت افزار آینده اریکسون کار کنند) انجام دهند ، بلکه شبکه های مجازی نیز در پشت قطعه شبکه ۵G قرار دارند.

هدف از برش شبکه ، ارائه ویژگی های جداگانه به هر شخص در یک شبکه ۵G از جمله قابلیت هایی مانند AI و VR است. برش شبکه یک هدف اصیل است که بخشی از استاندارد شبکه ۵G مستقل است اما برای ارائه واقعی آن به اسب بخار زیرساختی جدی نیاز دارد.

به منظور آسانتر کردن روند ایجاد این توابع تخصصی برای توسعه دهندگان ، Nvidia در حال ارائه نسخه های کانتینری شده از منابع محاسباتی و مدیریت GPU است که همگی می توانند به یک نرم افزار مدرن ، ابری و مبتنی بر Kubernetes محور به عنوان بخشی از OpenShift RedHat وصل شوند.

Nvidia EGX پردارنده ای قدرت گرفته با هوش مصنوعی و شبکه 5G

یکی دیگر از بخش های مهم فعال سازی این قابلیت های برش شبکه ، پردازش داده ها با بیشترین سرعت و کارآمد است. در محیط زمان واقعی شبکه های بی سیم ، این امر به اتصال بسیار سریع به داده ها در شبکه ها و نیاز به نگه داشتن آن داده ها در حافظه در کل زمان نیاز دارد.

اینجاست که اتصال جدید Nelidox Nvidia به وجود می آید ، زیرا یکی دیگر از کارکردهای مهم Aerial SDK ، اتصال کم زمان تاخیر بین کارتهای شبکه Mellanox و حافظه GPU است. بعلاوه ، Aerial یک تابع پردازش سیگنال ویژه را دارد که برای نیازهای زمان واقعی برنامه های RAN بهینه شده است.

آنچه در مورد این اطلاعیه ها نیز جالب است این است که آنها نشان می دهند که تا چه حد دامنه قابلیت ها با GPU گسترش یافته است. از روزهای اولیه گرافیک سریعتر در رایانه های شخصی ، GPU ها ، که به عنوان بخشی از ارائه EGX گنجانده شده است ، اکنون این نرم افزار پشتیبانی را دارید که در طیف گسترده ای از صنایع و برنامه های شگفت آور مرتبط باشد.

___ با سیم پو باش ا از دنیا دور نمونی ___

 

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر